Buvau visai užmiršus šį paprastą, bet veiksmingą būdą... Plaukus skalauti su dilgelių užpilu! Jei esate bandžiusios, žinote kokie plaukai tampa švelnūs, visai kaip šilkas! Pripažinkime, kad plaukams reikia nemažai dėmesio, jei norime jog jie augtų ilgi, sveiki ir žvilgantys. Jei nesate bandžiusios siūlau išbandyti!
Užteks kelių stiebelių ir kartą per savaitę darom taip:
Užpilame dilgeles verdančiu vandeniu ir palaikome kol atvės. Tuomet švelniai triname galvos odą su šiuo skysčiu. Paprasta!
Nors šis augalas nėra iš maloniųjų, tačiau Dilgėlių preparatai didina kraujo krešėjimą, stabdo kraujavimą, padeda gaminti hemoglobiną ir eritrocitus, mažina cukraus kiekį kraujyje, teigiamai veikia medžiagų apykaitą, normalizuoja menstruacijų ciklą, skatina žaizdų gyjimą, audinių regeneraciją, slopina uždegimą, stiprina plaukų šaknis, vartojama kaip diuretinė priemonė, esant prostatos hiperplazijai.
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)
Įtrinus skystį nieko daryti nebereikia? Ar palaikius praskalauti plaukus?
AtsakytiPanaikintiAr įmanoma naminiu būdu pagaminti kokį dilgėlių preparatą, kuris tiek visko gero daro? :)
Sveika Alisa!
AtsakytiPanaikintiŠvelniai įtrinus reikia praskalauti. :)
O patiems galima prisirinkti dilgėlių lapų - arbatai. Reikia rinkti dilgėlių žiedus bei lapus (galima skinti siebais) nuo birželio iki rugpjūčio, juos surišti ir džiovinti vietoje, kur nėra tiesioginės saulės spindulių (puiki vieta palėpėje).
Tačiau renkant bet kokią vaistažolę, patariu pastudijuoti, išsiaiškinti nuo ko šios žolelės padeda, ar yra šalutinis poveikis ir t.t.
Šiandien dilgėlių arbata daugiausia naudojama kaip tonizuojanti ir medžiagų apykaitą gerinanti priemonė, o taip pat avitaminozės, padidėjusios prostatos, inkstų bei šlapimo takų, aukšto kraujospūdžio, anemijos ir kitų ligų gydymui.
Net ir peršalus ar susirgus gripu patartina gerti dilgėlių arbatos. Nors tiesiogiai ji negydo peršalimo simptomų, tačiau didina organizmo atsparumą ir gebėjimą įveikti ligas.